RL73N1ER12JTD
Manufacturer
VIGOR # :
473538
Description
RES 0.12 OHM 5% 1/16W 0402
DataSheet
RL73N1ER12JTD PDF
Part Status:Active
Resistance:120 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.017" (0.43mm)