35228K2FT
Manufacturer
VIGOR # :
473733
Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 3W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
35228K2FT PDF
Type Description
Series:3522, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:8.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)