RN73R1JTTD7231B50
VIGOR # :
474363
Description
RES 7.23K OHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
RN73R1JTTD7231B50 PDF
Part Status:Active
Resistance:7.23 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)