RG3216P-2700-D-T5
VIGOR # :
474371
Description
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/4W 1206
DataSheet
RG3216P-2700-D-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CRCW0603768KFKEA
CRCW0603768KFKEA
RES SMD 768K OHM 1% 1/10W 0603
SG73P2ETTD5600F
SG73P2ETTD5600F
RES 560 OHM 1% 1/2W 1210
RS73G2BTTD63R4B
RS73G2BTTD63R4B
RES 63.4 OHM 0.1% 1/3W 1206
RG3216P-2700-D-T5
RG3216P-2700-D-T5
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/4W 1206
SiT3372AI-2E3-30NH156.250000Y
SiT3372AI-2E3-30NH156.250000Y
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
99016010/1
DIE SET FOR UNINSULATED TUBULAR
VE-B30-EW
VE-B30-EW
DC DC CONVERTER 5V 100W