HV73V2ATTD1304F
VIGOR # :
475060
Description
RES 1.3M OHM 1% 1/4W 0805
DataSheet
HV73V2ATTD1304F PDF
Part Status:Active
Resistance:1.3 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)