SG732BTTD561M
VIGOR # :
475212
Description
RES 560 OHM 20% 1/3W 1206
DataSheet
SG732BTTD561M PDF
Part Status:Active
Resistance:560 Ohms
Tolerance:±20%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)