CSR2512FK15L0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
476313
Description
RES 0.015 OHM 1% 2W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CSR2512FK15L0 PDF
Type Description
Series:CSR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:15 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)