RN73H2ETTD37R0F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
477947
Description
RES 37 OHM 1% 1/4W 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN73H2ETTD37R0F100 PDF
Type Description
Series:RN73H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:37 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)