ERJ-U2RD3650X
VIGOR # :
478496
Description
RES 365 OHM 0.5% 1/10W 0402 SMD
DataSheet
ERJ-U2RD3650X PDF
Type Description
Series:ERJ-U2R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:365 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)