RN731JTTD1100C25
VIGOR # :
478512
Description
RES 110 OHM 0.25% 1/16W 0603
DataSheet
RN731JTTD1100C25 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:110 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)