AT0603DRE07324RL
VIGOR # :
478907
Description
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/10W 0603
DataSheet
AT0603DRE07324RL PDF
Part Status:Active
Resistance:324 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)