AA1218FK-0754K9L
VIGOR # :
479727
Description
RES SMD 54.9K OHM 1W 1812 WIDE
DataSheet
AA1218FK-0754K9L PDF
Part Status:Active
Resistance:54.9 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)