SR733ATTER200F
VIGOR # :
480493
Description
RES 200M OHM 1% 1W 2512
DataSheet
SR733ATTER200F PDF
Type Description
Series:SR73
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:200 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)