ERJ-PA3F1540V
VIGOR # :
480944
Description
RES SMD 154 OHM 1% 1/4W 0603
DataSheet
ERJ-PA3F1540V PDF
Part Status:Active
Resistance:154 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)