SG733ATTE394K
VIGOR # :
481501
Description
RES 390K OHM 10% 1W 2512
DataSheet
SG733ATTE394K PDF
Part Status:Active
Resistance:390 kOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SR732BTTDR274F
SR732BTTDR274F
CURRENT SENSE RESISTOR
RN73R1ETTP5560B25
RN73R1ETTP5560B25
RES 556 OHM 0.1% 1/16W 0402
RS73G2ATTD7681B
RS73G2ATTD7681B
RES 7.68K OHM 0.1% 1/4W 0805
SG733ATTE394K
SG733ATTE394K
RES 390K OHM 10% 1W 2512
N-68X
N-68X
TRANSFORMER ISOL 50VA 115/230VAC
PNC1/2 SL080
PNC1/2 SL080
CABLE GLAND 6-12MM 1/2NPT POLY
82-CBSA-3.0X4.5X0.8
82-CBSA-3.0X4.5X0.8
RF SHIELD 3" X 4.5" THROUGH HOLE