35204K3JT
Manufacturer
VIGOR # :
482729
Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
35204K3JT PDF
Type Description
Series:3520, CGS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)