CR0805-FX-1183ELF
VIGOR # :
484354
Description
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
CR0805-FX-1183ELF PDF
Part Status:Active
Resistance:118 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)