RT0402DRD07392RL
VIGOR # :
484362
Description
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/16W 0402
DataSheet
RT0402DRD07392RL PDF
Part Status:Active
Resistance:392 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)