TLR2BPDTD3L00F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
485397
Description
RES 3M OHM 1% 1.5W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TLR2BPDTD3L00F50 PDF
Type Description
Series:TLR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.032" (0.81mm)