73WL7R560J
VIGOR # :
486235
Description
RES 0.56 OHM 5% 2W 2512 WIDE
DataSheet
73WL7R560J PDF
Part Status:Active
Resistance:560 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.71mm)