CRGH0603F105R
Manufacturer
VIGOR # :
486403
Description
RES SMD 105 OHM 1% 1/5W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRGH0603F105R PDF
Type Description
Series:CRGH, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:105 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)