HRG3216P-5602-B-T1
VIGOR # :
487022
Description
RES SMD 56K OHM 0.1% 1W 1206
DataSheet
HRG3216P-5602-B-T1 PDF
Part Status:Active
Resistance:56 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)