CSS2728FT30L0
VIGOR # :
487050
Description
RES 0.03 OHM 1% 3W 2827
DataSheet
CSS2728FT30L0 PDF
Type Description
Series:CSS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:30 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Wide 2827 (7067 Metric), 2728
Supplier Device Package:2728
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.24mm)