SMW7470RJT
Manufacturer
VIGOR # :
488236
Description
SMW 7W 470R 5% TAPED
DataSheet
SMW7470RJT PDF
Type Description
Series:SM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:470 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.906" L x 0.374" W (23.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):0.390" (9.90mm)