SG73W2HTTE150M
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
488245
Description
RES 15 OHM 20% 3/4W 2010
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SG73W2HTTE150M PDF
Type Description
Series:SG73
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:15 Ohms
Tolerance:±20%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)