ERJ-H3ED3001V
VIGOR # :
488252
Description
RES 3K OHM 0.5% 1/6W 0603
DataSheet
ERJ-H3ED3001V PDF
Type Description
Series:ERJ-H3E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)