WR02W1R43FAL
VIGOR # :
488256
Description
RES 1.43 OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
WR02W1R43FAL PDF
Part Status:Active
Resistance:1.43 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:-200/ +600ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)