ERA-2AEB223X
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
490684
Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERA-2AEB223X PDF
Type Description
Series:ERA-2A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:22 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)