ERA-3VRW1471V
VIGOR # :
491193
Description
RES 1.47K OHM 0.05% 1/8W 0603
DataSheet
ERA-3VRW1471V PDF
Part Status:Active
Resistance:1.47 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)