ESR10EZPF3093
VIGOR # :
491212
Description
RES SMD 309K OHM 1% 0.4W 0805
DataSheet
ESR10EZPF3093 PDF
Type Description
Series:ESR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:309 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)