MMF-50BRD18K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
491608
Description
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/2W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMF-50BRD18K PDF
Type Description
Series:MMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:18 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0309
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)