RNCF0603DTC97K6
VIGOR # :
492290
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
DataSheet
RNCF0603DTC97K6 PDF
Part Status:Active
Resistance:97.6 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)