ERJ-U1TF2R40U
VIGOR # :
492945
Description
RES 2.4 OHM 1% 1W 2512 SMD
DataSheet
ERJ-U1TF2R40U PDF
Part Status:Active
Resistance:2.4 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)