ERJ-U0XF4303Y
VIGOR # :
493009
Description
RES 430K OHM 1% 1/32W 01005
DataSheet
ERJ-U0XF4303Y PDF
Type Description
Series:ERJ-U0X
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:430 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package:01005
Ratings:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)