CRGP2010F100K
Manufacturer
VIGOR # :
493021
Description
CRGP 2010 100K 1%
DataSheet
CRGP2010F100K PDF
Type Description
Series:CRGP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.25W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)