CRCW06033K24DKEAP
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
493626
Description
RES SMD 3.24KOHM 0.5% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRCW06033K24DKEAP PDF
Type Description
Series:CRCW-P
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.24 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)