SM2615FT3R40
VIGOR # :
494403
Description
RES 3.4 OHM 1% 1W 2615
DataSheet
SM2615FT3R40 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.4 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.155" (3.94mm)