RT0402BRE074K53L
VIGOR # :
494417
Description
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/16W 0402
DataSheet
RT0402BRE074K53L PDF
Part Status:Active
Resistance:4.53 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)