SG73S2BTTD4223F
VIGOR # :
495745
Description
RES 422K OHM 1% 1/3W 1206
DataSheet
SG73S2BTTD4223F PDF
Part Status:Active
Resistance:422 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ERJ-PB6B2151V
ERJ-PB6B2151V
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 0805
CRM2512-FX-33R0ELF
CRM2512-FX-33R0ELF
RES SMD 33 OHM 1% 2W 2512
RS73G2BTTD3094D
RS73G2BTTD3094D
RES 3.09M OHM 0.5% 1/3W 1206
SG73S2BTTD4223F
SG73S2BTTD4223F
RES 422K OHM 1% 1/3W 1206