Y11691K25000B9L
VIGOR # :
495977
Description
RES SMD 1.25K OHM 0.6W 3017
DataSheet
Y11691K25000B9L PDF
Type Description
Series:SMR3D
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:1.25 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:3017 J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)