RP73PF1J30R9BTDF
Manufacturer
VIGOR # :
498924
Description
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/6W 0603
DataSheet
RP73PF1J30R9BTDF PDF
Type Description
Series:RP73P, Holsworthy
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:30.9 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)