CRG0805F13K
Manufacturer
VIGOR # :
499096
Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRG0805F13K PDF
Type Description
Series:CRG, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:13 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)