CH0603-150RGFT
VIGOR # :
500082
Description
CH 0603 150U 2% F TR
DataSheet
CH0603-150RGFT PDF
Part Status:Active
Resistance:150 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:RF, High Frequency
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.75mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.63mm)