ERJ-H2RF4751X
VIGOR # :
500090
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/10W 0402
DataSheet
ERJ-H2RF4751X PDF
Type Description
Series:ERJ-H2R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.75 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)