CRCW120678K7FKEAHP
VIGOR # :
501597
Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 3/4W 1206
DataSheet
CRCW120678K7FKEAHP PDF
Type Description
Series:CRCW-HP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:78.7 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)