RQ73C2A25K5BTD
Manufacturer
VIGOR # :
502849
Description
RES 25.5 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
DataSheet
RQ73C2A25K5BTD PDF
Part Status:Active
Resistance:25.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)