RT1206WRC07237KL
VIGOR # :
503387
Description
RES SMD 237K OHM 0.05% 1/4W 1206
DataSheet
RT1206WRC07237KL PDF
Part Status:Active
Resistance:237 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)