MMA02040D7159DB300
VIGOR # :
503704
Description
RES 71.5 OHM 0.5% 2/5W MELF 0204
DataSheet
MMA02040D7159DB300 PDF
Type Description
Series:MMA - Professional
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:71.5 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)