TLR2BWDTD18L0F75
VIGOR # :
504673
Description
RES 18M OHM 1% 1W 1206
DataSheet
TLR2BWDTD18L0F75 PDF
Part Status:Active
Resistance:18 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.032" (0.81mm)