TNPW060334K0BYEA
VIGOR # :
507215
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/8W 0603
DataSheet
TNPW060334K0BYEA PDF
Type Description
Series:TNPW e3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:34 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)